Opinie ekspertów

MUDr. Lubomír Mikulášek

MUDr. Lubomír Mikulášek

Ginekolog, przewodniczący Czeskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej Minimalnie Inwazyjnej

W mojej praktyce medycznej poznałem wielu pacjentów, których leczę kwasem hialuronowym w ramach leczenia standardowego lub wspomagającego. Na przykład w przypadku pękającej skóry i powtarzających się stanów zapalnych kwas hialuronowy pomaga przywrócić elastyczność i plastyczność naskórka w częściach intymnych. W naszej dziedzinie powstał nowy trend, estetyczna interwencja ginekologiczna, która przywraca kobietom młody wygląd i pewność siebie. Kwas hialuronowy stał się praktycznie codzienną częścią wykonywanych przez nas zabiegów.

Hyaluron N-Medical (kwas hialuronowy w kroplach) pełni funkcję dodatkowego zabiegu w przypadku stanów zapalnych, pęknięć skóry i suchości w częściach intymnych.

Dziesiątki naszych pacjentów doceniają kwas hialuronowy i zaczynają od niego dzień. Widzę pozytywne efekty u każdego pacjenta, który używa kropli. Często chwalą także formę użycia, ponieważ krople w przeciwieństwie do tabletek nie podrażniają żołądka. Widziałem pozytywny efekt nawet podczas dolegliwości urologicznych (zapalenie dróg moczowych). W tym przypadku klasyczne leczenie pacjenta było uzupełniane 3 ml kwasu hialuronowego dziennie, a wyniki były dla mnie przyjemną niespodzianką.

Efekt ten można przypisać temu, że podczas infekcji, integralność tkanki wyściełającej jest osłabiona, kwas hialuronowy pomaga rozwiązać te problemy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Hyaluron N-Medical stał się jednym z najczęściej stosowanych dodatkowych zabiegów klasycznej terapii w naszej dziedzinie medycyny.

 
Olga Knoblochová

Olga Knoblochová

Lady Dermacol

Hyaluron N-Medical jest przydatny zarówno w kosmetyce, jak i dermatologii estetycznej.

Skład produktu i sposób, w jaki jest wytwarzany, zapewnia efekt zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz, dzięki czemu może polepszyć nie tylko piękno, ale także zdrowie fizyczne i psychiczne.

Lubię i polecam Hyaluron N-Medical.

 
PharmDr. Ludvík Drnek

PharmDr. Ludvík Drnek

Farmaceuta

Kwas hialuronowy interesuje mnie od kilku lat. Z farmakologicznego punktu widzenia mogę powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej biokompatybilnych (podobnych do ludzkiego ciała) substancji, stosowana we współczesnej estetyce i medycynie. Każdy człowiek ma kwas hialuronowy w ciele od urodzenia, a jego ilość zmniejsza się z wiekiem. Obecnie lekarze często zastępują naturalną utratę kwasu hialuronowego, na przykład wypełnieniami skórnymi w celu korekcji zmarszczek na twarzy, lub ortopeda wstrzykuje je do dużych stawów (zwykle kolan) w obrębie chrząstki stawowej.

Suplementacja diety kwasem hialuronowym okazuje się dobrym sposobem na uzupełnienie leczenia zachowawczego.

Opublikowane badania kliniczne wspominają, że regularne stosowanie kwasu hialuronowego znacznie zwiększa nawilżenie skóry (wykazane na skórze wokół oczu) i ma pozytywny wpływ na suchość skóry. Stosowanie kwasu hialuronowego znacznie zmniejsza uczucie swędzenia skóry - częsty problem u osób z przewlekłą suchością skóry.

Te pozytywne efekty zaczynają pojawiać się po zaledwie 3 tygodniach stosowania i trwają wyraźnie przez co najmniej 6 tygodni. Ponadto regularne stosowanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne i nie zmienia naturalnego pH skóry (około 5,5) ani jej składu lipidowego.

Regularne przyjmowanie kwasu hialuronowego jest korzystne również dla pacjentów z osteoartrozą (zwyrodnieniową chorobą stawów). Stosowanie kwasu hialuronowego znacznie poprawiło ogólny stan pacjentów podczas codziennych czynności już po 2 miesiącach stosowania, a poprawa ruchu trwała ponad cztery miesiące po zastosowaniu. Ta poprawa była najbardziej znacząca u pacjentów w wieku do 70 lat, którzy wykonywali również ćwiczenia w celu wzmocnienia mięśnia czworogłowego.

Hyaluron N-Medical zawiera również więcej rodzajów kwasu hialuronowego (o różnej masie cząsteczkowej). Integracja większej liczby rodzajów kwasu hialuronowego w jednym produkcie zapewnia maksymalną możliwą absorpcję po użyciu, a tym samym dystrybucję do niezbędnych miejsc w ciele.

Hyaluron N-Medical wydaje się zatem odpowiedni nie tylko dla osób odwiedzających gabinety dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej oraz gabinety kosmetyczne, ale także dla osób z suchą skórą twarzy lub ciała, które decydują się na rozwiązanie problemu.

 
Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc.

Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc.

Lekarz

Ponieważ kwas hialuronowy ma szerokie zastosowanie w chirurgii plastycznej, dermatologii korekcyjnej i dermatologii ogólnej, jestem przekonany, że nowy produkt będzie szeroko stosowany ze względu na jego pozytywny wpływ na organizm.

Z przyjemnością dowiem się o pozytywnym działaniu tej formy kwasu hialuronowego.